Україна зараз отримує 18% електроенергії з поновних джерел – експерт

Станіслав Ігнатьєв: Будемо мати на зимовий період 3,5% максимум
Фото: Stanislav Ignatiev / Facebook

Україна в серпні 2024 року забезпечує 18% потреб в електроенергії завдяки роботі електростанцій із поновних джерел, що допомагає уникати вимкнень електроенергії. Про це в ефірі "Суспільного" розповів голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв. 

Він акцентував на тому, що в опалювальний сезон варто очікувати суттєвого падіння виробництва електроенергії на "зелених" електростанціях.

"Ми маємо розуміти, що зараз це 18% в енергобалансі, а будемо мати на зимовий період 3,5% максимум", – сказав Ігнатьєв.

Він розповів, що основним фактором відсутності вимкнень є закінчення ремонтів на деяких енергоблоках українських АЕС.

"Дуже ефективно спрацювала команда і на Рівненській АЕС, і на Хмельницькій АЕС. Вони вивели з ремонту енергоблоки, випереджуючи графік майже на місяць", – уточнив експерт.

Ігнатьєв висловив сподівання, що атомники зможуть виконати всі потрібні ремонтні роботи своєчасно, щоб вони стабільно працювали в опалювальний сезон.

"Якраз буде зменшуватися кількість сонячної радіації. Тобто прямого і розширеного сонячного випромінювання на сонячні електростанції", – підсумував експерт.

Контекст:

16 липня парламент ухвалив законопроєкти №11258 і №11259, які передбачають скасування мита й нарахування ПДВ на імпорт енергетичного обладнання в Україну.

Проте Українська вітроенергетична асоціація наступного ж дня зазначила у своєму Facebook, що Рада не надала податкових стимулів інвесторам для будівництва нових вітроелектростанцій в Україні, що може призвести до загострення проблеми вимкнень електроенергії.

На думку інвесторів, відсутність підтримки проєктів вітроенергетики матиме негативні наслідки для зменшення дефіциту потужності в енергосистемі та скорочення часу вимкнень протягом найближчих років.