Вартість Х упала на 71% після придбання Маском та відмови від назви Twitter – ЗМІ
Компанія X (колишня Twitter) втратила майже дві третини своєї вартості після того, як соцмережу купив американський бізнесмен Ілон Маск і змінив її назву. Про це Axios писав 31 грудня 2023 року з посиланням на оцінки фонду Fidelity, який володіє часткою в X Holdings.
Представники Fidelity вважають, що X зараз коштує на 71,5% менше, ніж на момент придбання, згідно з новим розкриттям інформації станом на листопад 2023 року. Сюди входить зниження на 10,7% у листопаді, коли Маск під час інтерв'ю New York Times на сцені сказав рекламодавцям, які бойкотують X: "Ідіть на х...й", – пише видання.
За оцінками Fidelity, вартість X станом на кінець листопада 2023 року сягала приблизно $12,5 млрд. Кількість щомісячних користувачів X упала на 15% за перший рік правління Маска, ідеться у статті.
Такі втрати експерти пов'язують із занепокоєнням щодо зростання ненависті на платформі, відсутності модерації та бойкоту великих рекламодавців, які не хочуть рекламуватися на X через звинувачення в антисемітизмі.
Водночас у Fidelity вважають, що акції корпорації Meta в листопаді, навпаки, зросли на 4,9%, а акції Snap піднялися на 38,2%.
Контекст:
Після того, як 27 жовтня 2022 року Маск придбав Twitter за $44 млрд, у соцмережі почалися глобальні зміни. Насамперед Маск вирішив зробити платною верифікацію акаунтів, яка раніше була безплатною. Ця функція увійшла до списку додаткових можливостей платної підписки Twitter Blue.
У квітні 2023-го Twitter зняла обмеження із прокремлівських акаунтів. Того самого місяця соцмережа прибрала позначку "державне фінансування" з акаунтів російських і деяких китайських ЗМІ.
27 травня стало відомо, що Twitter вийшла з добровільного Кодексу практики ЄС щодо боротьби з дезінформацією.
1 липня Маск повідомив, що в користувачів соцмережі буде тимчасово обмежена кількість твітів, які вони зможуть прочитати. Для верифікованих акаунтів це 6 тис. твітів на добу, неверифікованих – до 600 твітів, нових неверифікованих – до 300 твітів.
24 липня соцмережа змінила офіційний логотип із блакитною пташки на білу букву X на чорному тлі. У серпні стало відомо, що у соціальній мережі Twitter (тепер відома як X) вирішили прибрати можливість блокування користувачів.
Згідно зі звітом Єврокомісії, який 1 вересня проаналізувало видання The Washington Post, політика Маска щодо Twitter сприяла поширенню російської пропаганди. "Протягом 2022 року аудиторія та охоплення пов'язаних із Кремлем акаунтів у соціальних мережах суттєво зросли по всій Європі. Попередній аналіз засвідчує, що охоплення та вплив підтримуваних Кремлем акаунтів ще більше зросли в першій половині 2023 року, зокрема через демонтаж стандартів безпеки Twitter", – ідеться у звіті.
15 листопада Маск підтримав пост про те, що "спільнота євреїв поширює ненависть до білих людей". Згодом організація Media Matters for America повідомила, що на Х рекламу розміщують поряд із постами, де цитують Гітлера, звеличують нацистів і заперечують Голокост.
Після цього великі рекламодавці, включно з Disney, IBM, Warner Brothers та Apple, зупинили свою рекламу на платформі, писала The New York Times. Маск зі свого боку подав позов проти Media Matters for America, зазначило Bloomberg.
Газета Financial Times у своїх прогнозах на 2024 рік, опублікованих 30 грудня 2023 року, припускає, що соцмережа X цього року може збанкрутувати. Водночас видання зазначає, що Маск часто використовує попередження про банкрутство для мотивації. Зокрема, він зробив це в Tesla та SpaceX.