Голодомор мав на меті зламати дух українців, РФ знову використовує їжу як зброю – амбасадорка Брінк

Брінк: Російська влада загрожує світовій свободі, відкритості й миру
Фото: Ambassador Bridget A. Brink / X

23 листопада, у День пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні, амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк опублікувала в соцмережі Х відеозвернення на підтримку українців.

"Сьогодні ми згадуємо жертв Голодомору – штучного голоду, який спричинив [радянський диктатор Йосип] Сталін і який призвів до смертей мільйонів українців. Ці події навіки залишаться темним розділом історії людства. Голодомор – це трагедія не лише через голод, а й тому, що це був спланований захід, метою якого було зламати дух українського народу", – сказала вона.

Амбасадорка наголосила, що зараз "Росія знову використовує їжу як зброю й інструмент влади і примусу".

"Російські війська зруйнували об'єкти сільськогосподарської інфраструктури, вкрали українське зерно, блокували й атакували чорноморські порти України. Усе це є частиною намагань Росії зруйнувати економіку України. Утім, такі удари також впливають на країни й людей з усього світу, які залежать від українського зерна", – зазначила Брінк.

Вона наголосила, що Сполучені Штати пам'ятають про мільйони українців, які загинули під час Голодомору.

"Сьогодні ми вшановуємо героїв, які борються, щоб зберегти економіку й народ України. Зараз російська влада загрожує світовій свободі, відкритості й миру", – заявила Брінк.

Контекст:

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначено, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягнула 7 млн людей. Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. Днем пам'яті жертв Голодомору є четверта субота листопада.

2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

До початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну низка держав уже визнала Голодомор геноцидом українців, зокрема Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія і навіть Ватикан.

У 2022–2023 роках процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, геноцидом українців Голодомор визнали ЧехіяБельгіяМолдова, ІрландіяНімеччина, Ісландія, Франція, Словенія, Великобританія, Люксембург, Хорватія, Італія, Уельс, Швейцарія, а також Європарламент і ПАРЄ.