Кулеба розповів, чому не вважає Орбана і Сійярто проросійськими

Кулеба зазначив, що вважає Орбана і Сійярто "проугорськими"
Фото: Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА / Facebook

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що не вважає міністра закордонних справ Угорщини і прем'єр-міністра країни Петера Сійярто й Віктора Орбана проросійськими політиками. Свої аргументи Кулеба навів в інтерв'ю Telex, опублікованому 30 січня.

Угорські журналісти під час бесіди зазначили, що на Заході й в Україні заяви Орбана або Сійярто вже назвали проросійськими. Кулебу запитали, чи згоден він із таким твердженням.

Глава МЗС України відповів, що, "якби це підтвердилося, це означало б великі проблеми як для ЄС, так і для Угорщини".

Кулеба додав, що вважає Орбана і Сійярто "проугорськими".

"Якби вони були проросійськими, то Петер не заявив би на нещодавній зустрічі, що поважає територіальну цілісність і суверенітет України", – вказав Кулеба.

Контекст:

Глава Української держави Володимир Зеленський говорив 19 грудня 2023 року, що іноді політика Угорщини й Орбана не дуже дружня до України. Президент зазначив, що Україна й Угорщина є сусідами і для відповідей на певні запитання потрібна зустріч.

Орбан неодноразово робив заяви, які відповідали російській пропаганді. Він говорив, що Україна "ніколи не виграє війни", що Росію як ядерну країну "не можна заганяти в кут", що "війну можна закінчити лише мирними переговорами між Росією й Америкою" тощо. Водночас Сійярто стверджував, що Угорщина не підтримує територіальних претензій РФ в Україні, але вона за мирні переговори.

29 січня 2024 року в Ужгороді відбулася зустріч Кулеби, Сійярто і глави ОП Андрія Єрмака. На брифінгу після переговорів Єрмак повідомив про "потужний крок" до зустрічі Зеленського з Орбаном.

Сійярто заявив, що Угорщина в майбутньому не постачатиме зброї Україні, як і не постачала до цього, але готова допомагати в гуманітарному напрямі. Він також уникнув відповіді на запитання про підтримку Угорщиною євроінтеграції України. За словами Сійярто, на зустрічі в Ужгороді питання виділення Україні €50 млрд фінансової допомоги від ЄС у межах програми Ukraine Facility не обговорювали.

Зі свого боку Кулеба розповів, як Україна з Угорщиною вирішуватимуть питання про права нацменшин.