Рада розгляне у другому читанні законопроєкт про мобілізацію попередньо 6 березня – нардеп
Верховна Рада України може розглянути у другому читанні законопроєкт про мобілізацію 6 березня. Про це 21 лютого в Telegram проінформував нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.
"Попередньо, друге читання законопроєкту про мобілізацію – 6 березня", – написав він.
Сьогодні, 21 лютого, – останній день, коли можна подавати поправки до цього законопроєкту.
За словами нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, правок до документа буде більше ніж 1500.
"На цей пленарний тиждень їх навіть звести не встигнуть. Тому голосування у другому [читанні] буде не раніше ніж 6–8 березня", – наголосив він у Telegram 20 лютого.
Контекст:
9 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей, це "буде коштувати Україні додаткових 500 млрд грн". За тиждень тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну "на конкретні цифри". Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив в опублікованому 27 грудня інтерв'ю, що грошей на мобілізацію немає.
25 грудня Кабмін подав у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку призову за мобілізацією із 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав. Омбудсмен України Дмитро Лубінець критикував цей проєкт закону, він звертав увагу на те, що в ньому є норми, які суперечать Конституції України.
11 січня 2024 року Рада повернула законопроєкт на доопрацювання. 30 січня Кабмін подав у Раду оновлений документ. Видання "ГОРДОН" докладно писало, що він передбачає.
Нардепка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар повідомляла, що комітет ВР із питань антикорупційної політики визнав новий законопроєкт таким, що містить корупційні ризики.
7 лютого Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні. У другому читанні Рада розгляне документ не раніше ніж 21 лютого, зазначав спікер парламенту Руслан Стефанчук.