Рада ухвалила три євроінтеграційні закони, їх уже підписав Зеленський

Зеленський 8 грудня підписав три євроінтеграційні закони
Фото: president.gov.ua

Верховна Рада України на засіданні 8 грудня підтримала три євроінтеграційні законопроєкти – №10203-1 (про збільшення штату НАБУ), №10262 (про перевірки майна посадовців, придбаного до публічної служби), а також №10288-1 щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів стосовно прав нацменшин (спільнот) в окремих сферах. Про це в Telegram поінформував нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"На сьогодні нестримні реформи завершено", – написав він.

За словами Железняка, за збільшення штату НАБУ на 300 осіб у другому читанні проголосувало 332 нардепи, за можливість перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції майна чиновників, придбаного до служби, – 308 депутатів, 317 нардепів підтримали документ про нацменшини.

Як вказано в картках трьох документів, 8 грудня їх підписав президент України Володимир Зеленський.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія й Молдова. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів про вступ у Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидатів.

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, яким рекомендувала розпочати переговори з Україною й Молдовою про вступ у ЄС. Саміт Євросоюзу 14–15 грудня має затвердити рішення ЄК.

Єврокомісія вважає, що Україна станом на початок листопада повністю виконала чотири із семи критеріїв кандидата на вступ у ЄС, зазначило "Радіо Свобода". За словами глави ЄК Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС, надаючи статус кандидата.

8 листопада Зеленський підписав указ про підготовку до переговорів щодо вступу України в ЄС, доручивши Кабміну забезпечити завершення виконання рекомендацій ЄК, поданих у звіті.

У ЄС розглядають можливість відкласти рішення про початок переговорів щодо вступу України на березень через опір Угорщини й відсутність єдності в Євросоюзі, повідомило 17 листопада Reuters із посиланням на джерело.