Суд зупинив розгляд справи проти Трампа до рішення щодо його імунітету

Трамп хоче уникнути кримінальної відповідальності за злочини, скоєні під час перебування на посаді президента
Фото: ЕРА

Суд США задовольнив клопотання спеціального прокурора Джека Сміта про прискорений розгляд апеляції у справі щодо втручання у вибори колишнього президента Дональда Трампа. Про це 14 грудня повідомляє NBS News.

12 грудня спецпрокурор Сміт попросив Верховний суд США у прискореному порядку вирішити, чи має експрезидент США Дональд Трамп право на абсолютний президентський імунітет від кримінальних обвинувачень через його спроби скасувати президентські вибори 2020 року.

За даними телеканала, апеляційний суд США в окрузі Колумбія встановив кілька крайніх термінів для прокурорів і захисту, щоб подати письмово свої позиції щодо спроб Трампа припинити справу на підставі президентського імунітету. Рішення про розгляд апеляції загрожує перенесенням судового процесу, яке заплановано на 4 березня, зазначає телеканал.

Апеляцію розглядатиме та сама група суддів, яка задовольнила клопотання про прискорення розгляду справи: Карен Гендерсон, призначена експрезидентом Джорджем Бушем, і судді Джей Мішель Чайлдс та Флоренс Пен, призначені президентом Джо Байденом, пишуть журналісти.

NBS News нагадує, що 2 грудня окружний суд у Вашингтоні дозволив судити його за штурм Капітолія. Суддя Таня Чуткан зазначила, що колишні президенти не мають особливих умов у разі притягнення до федеральної кримінальної відповідальності за "будь-які злочинні дії, скоєні під час перебування на посаді". Апеляція Трампа зупинила подальший розгляд цієї справи.

Контекст:

Загальне голосування на виборах президента США відбулося 3 листопада 2020 року. Явка стала рекордною за 120 років – у виборах узяло участь приблизно 160 млн американців. 14 грудня колегія виборців затвердила результати голосування: колишній віцепрезидент Джо Байден здобув 306 голосів, 45-й президент США Дональд Трамп – 232. Після голосування колегії виборців Байден закликав американців до єдності та заявив про торжество демократії.  

Трамп намагався оскаржити результати голосування в судах різних штатів. 6 січня на мітингу перед Білим домом він заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Байдена.

Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

Понад 1100 людей заарештували за обвинуваченнями, пов'язаними з нападом на Капітолій. Щонайменше 630 осіб визнали себе винними та щонайменше 110 було засуджено, підрахувало Reuters.