"Активність стрімко зросла". Андрющенко розповів, де зараз розташований "основний військовий трикутник" окупантів
Під тимчасово окупованим Маріуполем Донецької області російські військові збільшили інтенсивність перекидання живої сили, боєкомплекту й техніки на фронт. Про це радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив 18 січня в Telegram.
"Основний військовий трикутник" на сьогодні в Донецькій області розташований між населеними пунктами Маріуполь – Кальчик – Водяне – Гранітне – Волноваха – Маріуполь, розповів радник мера з посиланням на дані, які дістав український спротив.
"По лінії Маріуполь – Волноваха майже закінчено будівництво фортифікацій, основний захисний напрямок із півночі на південь. Тобто росіяни, за логікою встановлення, очікують наступ не просто по лінії від Вугледара, але безпосередньо від Волновахи", – написав він.
Нове в укріпленнях, за словами Андрющенка, – повноцінні бетонні секції "на кшталт однокімнатної квартири".
"Таких везуть удосталь через Маріуполь і далі в бік Волновахи. Перевірили "ніжками" – заривають майже під нуль по лінії бліндажів. Усі відносно свіжі. Потік подібних конструкцій невеликий, але існує. Крім того, ця тенденція виникла орієнтовно із середини жовтня. До того не помічено. Зараз просто фіксуємо", – вказав він.
За інформацією Андрющенка, військові колони прямують у бік Волновахи із трьох напрямків одночасно: Новоазовськ Донецької області – Гранітне – Волноваха; Маріуполь – Волноваха; Запорізька область – Нікольське – Волноваха.
"Найбільша точка логістики – Гранітне. Зафіксовані численні тягачі для перевезення військової техніки. Знову чималий відсоток умовно цивільного транспорту задіяно для такого переміщення. Блокпост повноцінний один. Волноваха. Інші – мобільні патрулі", – розповів він.
Радник мера робить висновок, що Вугледар розташований у зоні ризику, тут окупанти можуть розпочати активні наступальні дії.
"Автомобільний міст у Гранітному – ключова точка логістики по цьому напрямку. За умови його пошкодження логістичне плече витягується до [напрямку] Новоазовськ – Маріуполь – Волноваха, що не просто збільшує, але значно сповільнює будь-які військові поставки", – вказав він.
19 січня Андрющенко додав, що військова активність окупантів учора стрімко зросла. Зокрема, зафіксовано активний рух техніки (гусеничної) та вантажівок із боєкомплектом (БК) через поля лінією Гнутове – Водяне – Кальчик – Гранітне Донецької області в напрямку північного сходу району.
"Підтягування резервів у район Волноваха/Вугледар [Донецької області] триває і знову в активній фазі переміщення. Понад 14 вантажівок із БК через Приморський район Маріуполя в напрямку Мелекіне [Донецької області]. Підтверджується інформація про подальше розширення військово-тренувальних баз на узбережжі Азовського моря. Тепер – ближче до Маріуполя", – зазначив він.
Радник мера додав, що перекидання прикриває трійка російських вертольотів у трикутнику Маріуполь – Безіменне – Гранітне Донецької області.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня місто було у блокаді, з другої половини травня – в окупації.
У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення в місті проживало 530 тис. людей. Офіційно зафіксовано загибель 11,3 тис. жителів міста, але захисники Маріуполя й українські правоохоронці впевнені, що кількість загиблих мирних жителів у рази вища.
Через Маріуполь окупанти регулярно перекидають техніку й живу силу з території РФ на донецький і запорізький напрямки. У самому місті базуються мобілізовані росіяни, повідомляв Андрющенко. У січні 2023 року, за даними радника мера, окупанти завозили в місто засоби ППО й живу силу, накопичивши до 30 тис. військовослужбовців для наступу.
У червні – серпні 2023 року у зв'язку з активізацією бойових дій інтенсивність перекидання військ РФ через Маріуполь зросла, а кількість окупантів у місті й околицях збільшилася до 40 тис. військовослужбовців. Крім того, окупанти почали рити окопи на межі житлової забудови міста і зміцнювати свої військові бази. У січні кількість окупантів у Маріуполі й районі, за оцінками Андрющенка, зросла ще на 10 тис. військових.