Росія перетворила "зернову угоду" на засіб тероризму – політолог

Після виходу із "зернової угоди" РФ почала масовано обстрілювати портову інфраструктуру півдня України
Фото: dsns.gov.ua

Через відсутність досягнень на полі бою Росія вдається до відвертого терору цивільного населення і надалі використовуватиме для цього "зернову угоду". Про це заявив військовий і політичний експерт Олександр Мусієнко в інтерв'ю журналістці Олені Курбановій. Відео опублікували на її YouTube-каналі "Курбанова LIVE".

"Росія то виходить, то заходить у "зернову угоду" через істерію й відсутність військового рішення на полі бою. Контрнаступ, який, за їхньою версією, вже має закінчитися, триває, і, відповідно, вони думають: "Давайте ми спробуємо зараз потероризувати і завдати максимальної шкоди, щоб деморалізувати українців". "Зернова угода" – хороший для цього привід. І, на жаль, нам потрібно розуміти, що ця тактика терору проти цивільного населення буде застосовуватися ворогом і надалі. Тому що поки триває війна, для них це опція, яка є на столі та яку вони намагатимуться використати", – переконаний експерт.

Він позитивно оцінив заяву Міністерства оборони про те, що всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в напрямку морських портів РФ і українських морських портів, що розташовані на тимчасово окупованій Росією території України, Україна може розглядати як ті, що перевозять вантажі військового призначення з усіма відповідними ризиками.

Водночас, політолог зазначив, що такі заяви не мають бути голослівними.

"Я прихильник саме такого сценарію. А важливо, щоб наші заяви йшли синхронно з подіями і підтримувалися реальними справами. Тобто щоб ці удари були. Якщо ми говоримо про море – розрахунок, звичайно, на протикорабельні ракети й надводні дрони. Це доволі перспективний, хороший вид зброї, на який особисто я покладаю великі надії, що вони будуть топити російські кораблі. Друге – це протикорабельні ракети, а третє – це повітряні дрони та авіація. У Росії є абсолютна домінанта в Чорному морі над нами з точки зору кораблів і підводних човнів, але ми розвинули наші можливості", – наголосив Мусієнко.

Контекст:

17 липня РФ оголосила про вихід із "зернової угоди".

Президент України Володимир Зеленський того cамого дня передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і президенту Туреччини Реджепу Ердогану пропозицію продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без країни-агресора РФ.

У Кремлі у відповідь пригрозили "певними ризиками" в разі продовження "зернової угоди". Росія оголосила всі судна, котрі йдуть до українських портів, законними військовими цілями як потенційних перевізників військових вантажів (Україна у відповідь оголосила про дзеркальні заходи щодо всіх суден, що йдуть до російських та окупованих українських портів). Після цього РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України, яка забезпечує роботу "зернового коридору".

Постраждали, зокрема, порти в Одесі, Рені та Ізмаїлі.