Орбан заявив, що Європа "вистрелила собі в легені" санкціями проти Росії. У МЗС України прокоментували
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європейський союз "вистрелив собі в легені", ввівши санкції проти Росії. Його цитує Reuters.
Постачання газу до Європи скоротилося, а ціни різко зросли після вторгнення Росії в Україну в лютому й подальших санкцій. Як результат, уряду Орбана довелося знизити багаторічне обмеження тарифів на комунальні послуги для домогосподарств із великим споживанням.
"Спочатку я думав, що ми просто вистрелили собі в ногу, але тепер зрозуміло, що європейська економіка вистрелила собі в легені й задихається", – заявив Орбан, коментуючи ситуацію із цінами на газ.
На його думку, санкції не допомагають Україні, проте вони є шкідливими для європейської економіки.
Представник Міністерства закордонних справ у коментарі "Радіо Свобода" Олег Ніколенко висловив незгоду з позицією, що санкції не допомагають Україні.
"Санкції допомагають притягнути державу-агресора до відповідальності за її злочини, а також послабити її здатність до подальшого ведення війни. Убивають європейську економіку не санкції, а гібридна війна Росії. У Кремлі створили газову кризу в Європі, аби підірвати добробут у європейських країнах", – сказав він.
Ніколенко вважає, що Орбану треба закликати не до скасування санкцій проти Росії, а навпаки – до нарощування ефективних кроків щодо заборони російської агресивної політики.
Контекст:
Після вторгнення російських військ в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії, зокрема й проти енергетичного сектору.
Так, США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу. Про відмову з кінця квітня від російських нафти та газу заявила й Австралія. Литва заборонила імпорт газу з РФ наприкінці червня, Латвія – 14 июля.
У Євросоюзі обговорюють введення ембарго на російські нафту й газ, але деякі країни категорично проти цього. Поетапну відмову від нафти було схвалено в шостому пакеті санкцій, проте його довго не могли ухвалити, зокрема через погрози Угорщини накласти вето.
Кім того, Угорщина хоча й засуджує агресію РФ, але не дозволяє постачати зброю через свою територію и не має наміру припиняти закуповувати енергоносії в РФ.