$36.46 €39.65
menu closed
menu open
weather +1 Киев

Студенты Донецка направили обращение к протестующим во Львове

Студенты Донецка направили обращение к протестующим во Львове Дончане солидарны с львовянами
Фото: lvivexpres.com
Донецкая молодежь активно распространяет в социальных сетях текст о единстве Востока и Запада страны.

Студенты в Донецке, которые начали акции протеста против отказа властей от подписания Соглашения об ассоциации с Брюсселем, подготовили обращение ко своим львовским коллегам, передает LvivExpres.

Они попросили, чтобы оно было зачитано на местном евромайдане.

Приводим полный текст обращения на языке оригинала.

"Шановні галичани! Брати і сестри українці! Приміть щирі вітання зі славного українського міста Донецька!

Ми, прогресивна громада міста і просто небайдужі громадяни, у цей непростий час звертаємося до вас, бо ми хочемо, щоб ви знали правду про Донецьк.
Ми хочемо сказати вам, що Донецьк - це невід’ємна частина Великої України.
Ми хочемо сказати вам, що Донецьк, як і вся Велика Україна, хоче бути частиною цивілізованого європейського світу.
Ми хочемо сказати вам, що мешканці Донецька бажають миру і добробуту кожній українській сім’ї.

Кожний мешканець Донецька, як і всієї Великої України, хоче, щоб його права поважали. Донецьк, як і вся Україна, з оптимізмом дивився у майбутнє, з нетерпінням чекав на саміт у Вільнюсі, де мала вирішитися доля 46-мільйонної нації.

Проте нещодавні події виявилися справжнім ударом в серце України. Влада, яка проголошувала себе “великим євроінтегратором”, нарешті показала своє справжнє обличчя. Злочинний режим Януковича-Азарова, переслідуючи свої вузькі інтереси та відпрацьовуючи московські гроші, призупинив процес підписання угоди про Асоціаціє з ЄС. Доля і майбутнє великої нації опинилися під загрозою.

Що ж відбулося насправді? Тепер ні для кого не є секретом, що нам вкотре оголошено війну. Це не та війна, в якій стріляють зі зброї або скидають бомби на мирне населення. Можливо, наша війна набагато страшніша!

Так, нам, українському народу, анти-Україна як уособлення нинішньої влади оголосила війну! Що таке анти-Україна? У кожного з нас вона асоціюється з ненавистю до власного народу, зрадою, підступністю, здирством, корупцією, врешті-решт нехтуванням законів і елементарними правами людини.

Злочини, які вчинила анти-Україна, призвели до протесту в кожній українській душі. Згадаймо хоча б злочинні Харківські угоди, коли військовому флоту окупантів дозволили залишитися на нашій землі ще на багато років. Або з’їзд у Сєверодонецьку в 2004 році, коли злочинна хунта намагалася здійснити замах на найсвятіше, що в нас є - територіальну цілісність України.

Цим зрадникам протистоїть Україна. Що ж таке Україна? Україна - це гордість за свою націю та історію, це багата культура, це дотримання прав людини, повага честі і гідності кожного! Україна - це добробут, процвітання, оптимізм! Врешті-решт, Україна - це Європа!

Ось між цими силами, між реакційними силами минулого і прогресом, йде жорстока війна і результати цієї війни залежать від кожного з нас.

Саме тому донеччани, як і мільйони інших українців, вийшли на акції протесту, відстоюючи своє право на майбутнє. Кожного дня ми збираємося на свій євромайдан, бо ми хочемо, щоб влада нас почула.

Шановні львів’яни!
Ми зараз знаходимось за сотні кілометрів один від одного, але думками ми разом і наші серця б’ються в унісон!
Ми хочемо вам сказати, що Донецьк вже втомився від окупаційної адміністрації, яку уособлює нинішня партія влади. Будь-яку акцію протесту вони одразу оголошують “хрестовим походом проти Донбасу”.

Ми хочемо вас запевнити, що Донецьк завжди буде частиною Великої України, а не частиною “рускава міра” або Малоросією.

Брати і сестри українці! У цей непростий час пообіцяймо один одному бути сильними! Сьогодні наші вороги вкотре намагаються нас розділити. Але нехай кожен українець, від Львова до Донецька, почує, що він не наодинці. В єднанні наша сила!

Всією Україною ми і надалі будемо вимагати від нашої так званої влади хоч якось себе реабілітувати в очах прогресивної громадськості усього світу і підписати доленосну угоду у Вільнюсі. Адже європейський вибір - це запорука нашого світлого майбутнього!

І наостанок нам би хотілося додати, що важливо завжди залишатися ЛЮДИНОЮ! Згадаймо останні рядки вірша українського класика:
Бо ти на землі - людина,
І хочеш того чи ні -
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.

Отож! Брати львів’яни! Тримайтеся! Ми усією душею вболіваємо за вас і щиро бажаємо вам успіхів в боротьбі. Ми з вами! Разом - і до кінця!
Щоб там не казали наші вороги, але ви повинні пам’ятати - Донецьк вас любить!
Слава Україні!"