Конфісковані в Богуслаєва 80 млн грн передали на відновлення України – ФДМУ

Активи Богуслаєва конфісковано навесні за рішенням ВАКС
Фото: motorsich.com (архів)

79,5 млн грн, конфісковані у підозрюваного в роботі на країну-агресора експрезидента компанії "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва, передано у Фонд ліквідації наслідків війни. Про це повідомив голова Фонду держмайна України Віталій Коваль.

За його словами, кошти розміщувалися на рахунках АТ "ПУМБ", і Фонду держмайна їх передав раніше суд.

Коваль зазначив, що активи Богуслаєва проходять інвентаризацію та перереєстрацію. Загалом із його рахунків ФДМУ вже передав на відновлення України понад 366 млн грн.

Про те, що Вищий антикорупційний суд України дозволив конфіскувати активи Богуслаєва, 18 квітня повідомив Центр протидії корупції.

Серед вилученого, за інформацією ЦПК, – два будинки, шість земельних ділянок, низка адмінбудівель та гаражів, приміщення музею "трудової слави", рибальська станція "Обитічна коса" на Азовському морі, частки в компаніях "Золота айстра" (51%), страхова компанія "Мотор-Гарант" (90,1%), Вінницький авіаційний завод (100%), "Вертольоти МСБ" (100%), "Азов Трейд-ХХI" (16,7%), а також 2 тис. акцій "Мотор банку". Окрім того, суд конфіскував майнові права на торговельні марки та патенти, промислові зразки, а також десятки одиниць колекційної зброї, зокрема гладкоствольних рушниць, пістолетів і карабінів.

Також на користь держави вилучено кошти Богуслаєва на рахунках у кількох банках – у банку ПУМБ у розмірі понад 65 млн грн, €206 тис., $117,8 тис. і 34,8 тис. російських рублів, а також на рахунках у "Мотор банку" в розмірі 40 млн грн, $12,5 млн, €30 тис. і 3 млн рублів РФ, розповіли антикорупціонери.

Контекст:

У жовтні 2022 року СБУ повідомила про затримання Богуслаєва в межах кримінального провадження про незаконне постачання компанією товарів військового призначення для російської штурмової авіації. СБУ опублікувала записи розмов Богуслаєва, які підтверджують, що президент "Мотор Січі" й далі організовував постачання двигунів та інших запчастин до російських ударних вертольотів навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ і виправдовував напад Росії. Суд узяв Богуслаєва під варту.

У лютому 2023 року СБУ оголосила Богуслаєву підозру у фінансуванні терористичної організації "ДНР" через сплату "податків" та "зборів". У березні СБУ повідомила, що Богуслаєв блокував передання гелікоптера Мі-2 Головному управлінню розвідки Міноборони України, його повідомили про нову підозру.

10 травня оприлюднили заяву Богуслаєва в Офіс президента України із проханням додати його в обмінний фонд.

18 жовтня пресслужба СБУ повідомила, що в межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті. "Мова йде про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном", – ідеться у повідомленні.

Проти Богуслаєва ввели санкції Євросоюз, Швейцарія та Україна. Торік акції "Мотор Січі" як підприємства стратегічного значення примусово вилучили на користь держави, його управління передали Міністерству оборони.