Медведчук судиться за право бути адвокатом в Україні
Один із лідерів забороненої проросійської партії ОПЗЖ Віктор Медведчук подав позов на рішення дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області щодо позбавлення його права на ведення адвокатської діяльності. Про це 9 серпня повідомляє "Чесно" із посиланням на адвоката Романа Титикала.
За словами адвоката, Київський окружний адміністративний суд місяцями не відкриває провадження у звичайних справах, а в цій справі все сталося дуже оперативно. Він зазначає, що позов не має перспектив, оскільки немає підстав щодо його задоволення.
"Є два варіанти розвитку подій. Враховуючи, що Медведчук має зв’язки в судовій, правоохоронній і адвокатській спільнотах, я не виключаю спроби добитися позитивного рішення суду. Але це малоймовірно. З іншого боку, я підозрюю, що це може робитися для піару не на українську аудиторію, а на московитів. У своїх поясненнях, які Медведчук подавав до КДКА, він обґрунтовував мотиви подачі скарги й відкриття дисциплінарного провадження тим, що це начебто пов'язано з політичним переслідуванням і начебто репресіями через його політичні погляди", – розповів Титикало.
У справі Медведчука його інтереси представляє адвокат Олексій Калінніков, який є викладачем у Вищій школі адвокатури НААУ. Її багато років очолює Лідія Ізовітова, яку "Чесно" називає соратницею Медведчука.
Раніше Калінніков захищав інтереси ексгенпрокурора України Віктора Пшонки, коли той намагався повернути речі, які з його будинку в Гореничах під Києвом потрапили до Національного художнього музею, пише "Чесно". Це, зокрема, ікони, картини, статуетки, яйця Фаберже, монети, а також книги ("Тріодь квітна" 1604 року, "Євангеліє напрестольне" 1862 року, "Адміністративна юстиція Росії" 1910 року та інші).
Також Калінніков представляв інтереси друкарні "Новий світ", яка видала кілька книг експрезидента України Віктора Януковича й заплатила йому найбільший в історії України письменницький гонорар – майже 16,5 млн грн, ідеться у статті.
Палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області позбавила Медведчука права на адвокатську діяльність 24 травня.
Контекст:
У травні 2021 року Медведчуку оголосили підозру в державній зраді й замаху на пограбування національних ресурсів.
Медведчук перебував під домашнім арештом, але електронний браслет, за словами адвоката, з нього зняли ще восени 2021 року. 27 лютого 2022 року, на третю добу повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Медведчук утік. 12 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що СБУ затримала Медведчука, коли він намагався покинути межі України. 16 квітня суд відправив Медведчука під арешт без призначення застави.
У вересні Медведчука передали Росії в межах великого обміну полоненими. У січні 2023 року стало відомо, що Зеленський позбавив Медведчука українського громадянства. Після цього Медведчук втратив мандат Верховної Ради.
Медведчук є кумом президента країни-агресора РФ Володимира Путіна. За даними ЗМІ, у разі захоплення російськими військами України Москва розглядала Медведчука як одну з кандидатур на посаду "керівника" окупованої країни. Зокрема, Медведчук за цим планом мав зайняти місце спікера Верховної Ради й стати "в.о. президента".