У Грузії, де відновили розгляд закону про "іноагентів", поліція побила протестувальників біля парламенту
Комітет із юридичних питань парламенту Грузії підтримав у третьому читанні скандальний законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який називають аналогом російського закону про "іноагентів". Про це повідомляє видання "Новости-Грузия".
На весь розгляд депутатам знадобилася одна хвилина й сім секунд. 14 травня проєкт винесли на голосування на пленарну сесію парламенту, ідеться в повідомленні.
"Питань і зауважень у присутніх не було, зовсім", – пише грузинський ЗМІ.
"Новости-Грузия" опублікувало відео голосування.
Акція протесту противників законопроєкту тривала біля будівлі всю ніч, а вранці поліція й спецпідрозділи відтіснили їх від прилеглих до будівлі вулиць Тбілісі, пише "Эхо Кавказа". Перед цим представники МВС оголосили через гучномовець, що дають демонстрантам п'ять хвилин на те, щоб звільнити входи до будівлі для депутатів.
Tbilisi life публікує відео дій поліції й затримання учасників протесту. Telegram-канал стверджує, що затримали 20 осіб, серед них – громадяни РФ і США.
Зйомки з місця розгону демонстрантів показало і Civil.ge.
Контекст:
Уперше аналогічний російському законопроєкт про "іноагентів" влада Грузії ініціювала в березні 2023 року. Проти були опозиція, представники ЗМІ й неурядові організації, вони вимагали його відкликання. Проєкт також критикували ЄС і США. Президентка країни Саломе Зурабішвілі висловила повну підтримку мітингувальникам і пообіцяла накласти на закон вето.
У Тбілісі й регіонах розпочалися протести. 10 березня парламент проголосував за зняття законопроєкту з розгляду. За два дні акцій 7–8 березня затримали 133 протестувальників, пізніше поліція відпустила 132 із них. Ще одного засудили, але президентка його помилувала 2024 року.
3 квітня 2024 року керівна партія "Грузинська мрія" повторно внесла на розгляд законопроєкт про "іноагентів". Один із лідерів партії Мамука Мдінарадзе заявив, що документ нібито відповідає європейським стандартам. Його знову розкритикували в ЄС і США, але похвалили в Росії.
15 квітня парламент Грузії почав розглядати скандальний законопроєкт. Це знову спровокувало масові акції протесту. Попри це, 17 квітня парламент ухвалив законопроєкт у першому читанні, 1 травня – у другому.