Венедіктова повідомила, що підписала підозру братові голови ОАСК Вовка
Про це генеральна прокурорка повідомила у Facebook.
"Буквально годину тому я підписала повідомлення про підозру двом горе-ділкам, які називають себе адвокатами. Вони надавали, як їм здавалося, адвокатські послуги, однак на думку детективів НАБУ і прокурорів САП, із якими я цілком згодна, така правова допомога – пряма дорога на лаву підсудних", – написала Венедіктова.
Вона повідомила, що адвокатів затримали ще вчора під час одержання $100 тис. хабаря, що призначався судді ОАСК. За даними слідства, гроші суддям планували передати через голову суду Павла Вовка.
"За ці гроші "адвокати" обіцяли ліквідатору товариств допомогти винести "зручне" судове рішення, але вийшло "якось невдобно", – зіронізувала Венедіктова.
НАБУ інформувало, що під час обшуків у фігурантів знайшли предмети, "зовні схожі на антикваріат", документи на ім'я голови ОАСК і його близького родича, а також великі обсяги валюти: понад $3,7 млн, €840 тис., £20 тис., 230 тис. грн і 100 шекелів.
ЗМІ писали, що, цей близький родич Вовка – його брат, адвокат Юрій Зонтов. Венедіктова підтвердила цю інформацію. За словами генпрокурорки, ці гроші детективи виявили в Зонтова.
Ексгенпрокурор Юрій Луценко стверджує у Facebook, що "заначку" Зонтова знайшли на конспіративній квартирі Служби зовнішньої розвідки України.
За даними журналіста Юрія Бутусова, Зонтову, який із 2008 року є адвокатом, вдавалося поєднувати цю роботу з роботою у СЗР (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю Зонтова діє, а його декларації як співробітника СЗР у реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції знайти не вдалося), а конспіративна квартира "оформлена на жінку-адвокатку".
Крім того, журналіст уточнює: Зонтов і Вовк рідні брати, а прізвища в них різні, оскільки голова ОАСК після одруження взяв прізвище дружини.
Вовк не заперечував, що затриманий – його брат, але заявляв, що його ім'я використовують як "витратний матеріал" для зведення особистих рахунків".
Контекст:
26 липня 2019 року оприлюднили аудіозаписи, зроблені в кабінеті голови ОАСК Павла Вовка. Тоді у прокуратурі заявили, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявляли про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхню дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
17 липня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило, що правоохоронці вручили підозри Вовку й іншим суддям, а також тодішньому керівнику Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.
Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
11 серпня 2020 року НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони не з'явилися на допити. 3 листопада Вовка знову оголосили в розшук. В Окружному адмінсуді Києва заявили, що Вовк із 2 листопада перебуває на лікарняному у зв'язку з самоізоляцією через коронавірусну інфекцію СOVID-19, і підкреслили, що інформація про ігнорування повісток не відповідає дійсності. Вовк наполягав, що повісток не одержував.
Наприкінці листопада Вовк заявив, що не ходитиме на допити в НАБУ.
3 лютого 2021 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання про примусове приводження Вовка на засідання. Тоді голова ОАСК назвав це рішення "дивним і незаконним" і сказав, що "виконувати явно незаконні, злочинні рішення" не збирається. Вовк вважає, що в нього немає статусу підозрюваного.
На засідання, яке призначили на 8 лютого, голову ОАСК не змогли доправити – детективи НАБУ не знайшли його за відомими адресами. Також Вовка не вдалося привести до суду 16-го, 18-го, 22 лютого, 9-го і 15 березня.
17 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового слідства у справі про зловживання в ОАСК.
Венедіктова заявила, що не бачить судової перспективи у справах про зловживання в Окружному адмінсуді Києва й що вона не може "приволокти" Вовка до суду.