Рада до 1 вересня планує ухвалити всі закони, необхідні для початку переговорів щодо вступу в ЄС – Стефанчук

Рада вже ухвалила зміни до закону про добір суддів Конституційного Суду України, нагадав Стефанчук
Фото: Ruslan Stefanchuk / Facebook

Президент України, парламент, уряд і МЗС спільно працюють над одержанням позитивної оцінки Єврокомісії й ухваленням рішення про початок переговорного процесу щодо вступу країни в ЄС наприкінці 2023 року. Про це 3 серпня на конференції послів України повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук, його цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

"Від імені парламенту я хочу повідомити, що ми поставили собі за мету до 1 вересня цього року ухвалити всі необхідні законодавчі акти, які дали б змогу продовжити подальші переговори з європейськими інституціями для того, щоб у жовтні в письмовій оцінці ми отримали галочку "виконано", – сказав Стефанчук.

Він зазначив, що на останньому засіданні Рада ухвалила зміни до закону про добір суддів Конституційного Суду. Також нардепи в першому читанні проголосували за законопроєкт про поновлення електронного декларування, додав глава парламенту.

"Далі перед нами стоять ще деякі завдання: зокрема, це ухвалити у другому читанні закон про повернення декларування в Україні, ухвалити закон про декларування української партії, зміну закону про декларування партій, ухвалити деякі законодавчі зміни до закону про національні меншини", – розповів Стефанчук.

30 липня президент України Володимир Зеленський закликав нардепів ухвалити всі закони, необхідні для відкриття переговорів із ЄС щодо членства. Раніше президент говорив, що Україна розраховує у грудні розпочати переговори щодо вступу в Євросоюз.

Щорічна конференція керівників українських іноземних дипломатичних установ уперше відбувається в Ужгороді Закарпатської області, наголошував 2 серпня глава МЗС Дмитро Кулеба, пише "Інтерфакс-Україна".

Контекст:

Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.

23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата.

Зеленський 1 червня 2023 року заявив, що Україна близька до виконання рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу в ЄС.

Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади та засобів масової інформації.