У ГУР розповіли, наскільки Кримський міст важливий для забезпечення окупантів на півдні України

Юсов: Це не міст – це незаконна споруда
Фото: ЕРА

Для забезпечення окупантів на півдні України країна-агресор РФ використовує не лише Кримський міст, проте його однаково необхідно зруйнувати. Про це в опублікованому 3 листопада інтерв'ю "РБК-Україна" заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

"Це не міст – це незаконна споруда, яка використовується насамперед у військових цілях, для перекидання ворожих сил і засобів на тимчасово окуповану українську територію. Тому – так, безумовно, це законна ціль для українських сил безпеки й оборони", – сказав Юсов.

Водночас він зазначив, що все забезпечення ворога не може прямувати лише через міст, тому його поділено на окремі зони.

"Здебільшого до окупованих територій півдня України все рухається через Крим. Так званий сухопутний коридор теж існує. Його також використовують, але насамперед постачання йде з окупованого Криму", – наголосив Юсов.

Контекст:

Міст через Керченську протоку, яка з'єднує Крим і Росію, країна-агресор РФ почала будувати після окупації півострова, у 2015 році. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці й законною ціллю.

На Кримському мосту протягом останнього року двічі відбувалися вибухи. Уперше – 8 жовтня 2022 року. Було пошкоджено залізничне полотно мосту і зруйновано кілька прольотів його автомобільної частини. У РФ стверджували, що вибухнула вантажівка, унаслідок чого спалахнули цистерни з пальним. Російські ЗМІ повідомляли про чотирьох загиблих. Автомобільний рух мостом відновили в лютому 2023 року, залізничний – у травні.

Другий вибух стався 17 липня. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, яка на момент вибуху їхала мостом. Унаслідок події серйозних пошкоджень зазнали два прольоти мосту.

Після першого інциденту Україна прямо не визнавала своєї причетності. 8 липня 2023 року Міноборони України визнало, що першого удару по Кримському мосту завдала Україна, "щоб зламати росіянам логістику".

Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що друга атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ і Служби безпеки України. 26 липня голова СБУ Василь Малюк підтвердив, що підрив Кримського мосту був операцією української спецслужби.

У липні для удару по мосту використали експериментальний морський безпілотник Sea Baby українського виробництва. Відео атаки Sea Baby американський телеканал CNN показав 15 серпня, заявивши, що одержав його від СБУ.