Німеччина не надаватиме винищувачів Україні

Повітряні сили Німеччини побудовані на базі винищувачів Eurofighter Typhoon
Фото: EPA

Німеччина не надаватиме винищувачів Україні, оскільки це потребуватиме тривалого навчання українських пілотів. Про це на брифінгу 15 липня заявив речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт, якого цитує Eurаctiv.

Напередодні, 14 липня, в ефірі програми "Запитай себе" на телеканалі ARD лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц закликав до посилення підтримки Києва з боку Берліна. Зокрема, він підтримав передання бойових літаків.

За словами Мерца, удари Росії по інфраструктурі України не можна взяти під контроль лише із землі. Також він зазначив, що питання постачання бойових літаків Україні в багатьох країнах уже є "розв'язаним питанням", у зв'язку із чим Німеччина "не може залишатись осторонь".

У відповідь на цю заяву Штеффен Гебештрайт наступного дня відкинув заклик опозиції про передання ЗСУ бойових літаків.

"Немає сенсу передавати Україні різні типи винищувачів, незалежно від того, хто взагалі буде у змозі передати такі літаки. Навіть якщо винищувачі мають схожий вигляд зовні, вони дуже відрізняються в управлінні. Ідеться про тривале навчання", – заявив Гебештрайт. 

Також зазначають, що в Німеччини немає жодного американського літака, оскільки їхні повітряні сили побудовані на базі винищувачів Eurofighter Typhoon.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення РФ, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, Німеччина надає Україні військову, фінансову й гуманітарну допомогу.

Загальний обсяг наданої допомоги, за даними уряду Німеччини, становить понад €30 млрд. Україна, зокрема, отримала протитанкову зброю, самохідні гаубиці, БМП Marderзенітні самохідні установки Gepard, системи ППО, РСЗВ, танки Leopard та інше озброєння.

Винищувачі F-16 Україні пообіцяли Бельгія, Нідерланди, Данія, Норвегія, а також (у межах довгострокової угоди про безпеку) – США. В опублікованій 10 липня на сайті Білого дому спільній заяві президента США Джо Байдена, прем'єра Нідерландів Діка Схоофа й прем'єрки Данії Метте Фредеріксен повідомляли, що зараз триває передання Україні винищувачів F-16 із Данії й Нідерландів.

Водночас винищувачі Gripen колектив Повітряних сил ЗСУ поставив на друге місце після F-16 за пріоритетністю серед західних бойових літаків, які хотіла б отримати Україна, повідомив командувач ПС Микола Олещук.