Офіс президента України: Ми дістали чергове підтвердження, що будь-які "переговори" з Путіним є фікцією та безглуздістю

Подоляк підкреслив, що посередництво в переговорах із Путіним (на фото) не працює
Фото: ЕРА

В Офісі президента України вважають безглуздими будь-які переговори з президентом країни-агресора Росії Володимиром Путіним щодо України. Це випливає з твіта радника глави ОП Михайла Подоляка, який опублікували 4 вересня після переговорів Путіна з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом у Сочі (РФ).

"Сьогодні ми дістали чергове підтвердження того, що будь-які "переговори" з Путіним є фікцією та безглуздістю... Він очевидно живе у своїй реальності, де всі винні, окрім нього: "не Росія почала війну", "зернова угода" була зірвана невпізнаними дронами" тощо. Проте залишається запитання: навіщо щоразу намагатися організувати фіктивний процес посередництва, який не працює?" – написав Подоляк.

Він висловив упевненість, що "Росія не буде дотримуватися міжнародного права, виконувати угоди або добровільно відповідати за руйнування".

"Навіщо "грати у гру Путіна", головне завдання якого – звинувачувати непричетних і водночас убивати невинних?" – запитав Подоляк.

Туреччина активно пропонує послуги посередника в переговорах між Україною й Росією та надає дипломатичну підтримку. Ердоган пропонував організувати зустріч Путіна і президента України Володимира Зеленського ще в листопаді 2021 року, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Туреччина сприяла найбільшому обміну полоненими між Україною й Росією у вересні 2022 року, а також була однією зі сторін Чорноморської зернової ініціативи, створеної для морського експорту українського зерна і заблокованої РФ у липні 2023 року.

4 вересня в Сочі відбулися переговори Путіна й Ердогана. Про відновлення "зернового коридору" з українських морських портів політики не домовилися, але Ердоган вважає, що це ще може статися.

Контекст:

Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні 2022 року відбулося чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті.

Переговорний процес зупинили, тому що з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня 2022 року.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції і прийняття умов РФ. Путін висунув Україні вимогу припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

В інтерв'ю CNN, яке вийшло у вересні, Зеленський заявив, що не бачить можливостей для переговорів із Путіним.

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Зеленський закликав не нав'язувати Україні форматів досягнення миру з Росією. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Київ готовий лише до тих переговорів, які не ведуть до заморожування конфлікту або територіальних поступок.