Російські війська й надалі обстрілюють деокуповані населені пункти Луганської області – Гайдай
Окупанти обстрілюють населені пункти, попри те, що там залишаються люди, додав він. Гайдай зазначив, що регіональна влада очікує на команду від військових, коли можна буде увійти до деокупованих селищ, щоб допомогти місцевим.
"Ми вже підготували гуманітарні набори, набори для ремонту, теплі речі, набори ліків, які не потребують призначення від лікарів, – жарознижувальні, від тиску, головного болю, для серця і так далі. Також зараз готуємо теплі речі, пічки, буржуйки, бо попереду зима і з опалювальним сезоном буде важкувато", – розповів Гайдай.
Він зазначив, що окупаційні війська готуються до тривалої оборони: вони навмисно підривають мости й мінують території.
"Вони дуже щільно і ретельно замінували всю ділянку від Сватового до Кремінної. Ми бачимо і розуміємо: просуватися далі буде досить непросто", – наголосив голова ОВА.
За інформацією Гайдая, евакуюватися із захоплених територій Луганської області можна через Запоріжжя або РФ до країн Європи. Другий шлях безпечніший, додав голова ОВА.
Він нагадав, що офіційно деокуповано сім населених пунктів Луганської області.
Контекст:
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ у південних і східних регіонах. Звільнили тисячі квадратних кілометрів території України.
Аналітики американського Інституту дослідження війни 1 жовтня висловили думку, що президента РФ Володимира Путіна утримання Луганської області цікавить менше, ніж територій на півдні України. Із 5 жовтня у РФ вважають, що офіційно "приєднали" Луганську область до Росії. Таке рішення не визнали ні Україна, ні міжнародна спільнота.
Про невизнання результатів псевдореферендумів заявила низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Австрія, Грузія, Туреччина тощо. ООН теж засудила проведення "референдумів" окупантами. Проти Росії ввели нові економічні санкції США, Великобританія й Канада.