Захарова вирішила, що речник ОК "Південь" Гуменюк – чоловік, і пригрозила "відплатою" за Кримський міст

Захарова заявила, що після нових ударів України по Кримському мосту "відповідь буде жорсткою"
Фото: Russian Foreign Ministry - МИД России / Facebook

Спікерка міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова пообіцяла "жорстку відповідь" з боку Росії у разі, якщо Україна вирішить "добити" Кримський міст, який використовують російські окупанти для військових перевезень на тимчасово захоплені українські території. Про це вона заявила 12 вересня під час брифінгу на Східному економічному форумі у Владивостоці (РФ), який у Facebook транслювала пресслужба МЗС РФ.

Фрагмент майже тригодинного брифінгу Захарової, де вона згадує Кримський міст, опублікував у Telegram колишній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Речниця МЗС РФ прокоментувала слова про стан Кримського мосту глави об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталії Гуменюк.

"Повноцінного функціонування від нього вже годі й чекати. По-перше, у нього залишилося дуже мало часу, адже ми пам'ятаємо: конструкція зайва. По-друге, там пошкодження досить суттєві, і загрози неминучі", – сказала українська спікерка 10 вересня.

З відповіді Захарової випливає, що вона вважає Гуменюк чоловіком.

"Кілька днів тому спікер українського військового угруповання "Південь" Гуменюк заявив, що у Кримського мосту залишилося дуже мало часу. Він зазначив, що ЗСУ "працюватимуть і далі" – добиватимуть, мабуть, міст", – висловилася Захарова.

Вона стверджує, що Кримський міст є "винятково цивільною інфраструктурою".

"Про наслідки в Києві не замислюються. Я хотіла б нагадати, що відповідь, якщо станеться все, що вони тут наговорили, буде жорсткою. Тим, хто виношує такі плани проти нашої країни, відплати не оминути", – підсумувала речниця МЗС РФ.

Гуменюк неодноразово коментувала стан Кримського мосту після українських ударів по ньому, наголошуючи, що він не зможе більше працювати повноцінно й, у принципі, перебуває в Керченській протоці тимчасово. Незаконно збудованою "зайвою конструкцією" Кримський міст також називали в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

 

Контекст:

Міст через Керченську протоку, яка з'єднує Крим і Росію, РФ почала будувати після окупації півострова, у 2015 році. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці й законною ціллю.

На Кримському мосту за останній рік двічі сталися вибухи. Уперше – 8 жовтня 2022 року. Було пошкоджено залізничне полотно мосту і зруйновано кілька прольотів його автомобільної частини. У РФ стверджували, що вибухнула вантажівка, унаслідок чого спалахнули цистерни з пальним. Російські ЗМІ повідомляли про чотирьох загиблих. Автомобільний рух мостом відновили в лютому 2023 року, залізничний – у травні.

Другий вибух стався 17 липня. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, яка в момент вибуху їхала мостом. Унаслідок події було серйозно пошкоджено два прольоти мосту.

Після першого інциденту Україна прямо не визнавала своєї причетності. 8 липня 2023 року Міноборони України визнало, що першого удару по Кримському мосту завдала Україна, "щоб зламати росіянам логістику".

Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що друга атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ і Служби безпеки України. 26 липня голова СБУ Василь Малюк підтвердив, що підрив Кримського мосту був операцією української спецслужби.

У липні для удару по мосту використали експериментальний морський безпілотник Sea Baby українського виробництва. Відео атаки Sea Baby американський телеканал CNN показав 15 серпня, заявивши, що одержав його від СБУ.