"Не можемо залишити все, як є". Терехов уперше запропонував перейменувати в Харкові вулицю Пушкінську після обстрілів РФ

Терехов розповів, що до 23 січня не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської в Харкові
Фото: Харківська Міська Рада / Facebook

Мер Харкова Ігор Терехов після обстрілу російськими окупантами 23 січня запропонував перейменувати у місті вулицю Пушкінську на Григорія Сковороди. Відповідний пост він написав у Telegram 24 січня.

"До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків'ян, завжди відчував, що Пушкін – це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди, – підкреслив Терехов. – Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є".

Терехов запропонував дати вулиці ім'я філософа і письменника родом із Харкова – Григорія Сковороди.

"Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, із якими ми зараз стикаємося", – зазначив міський голова Харкова.

У Харкові 25 січня оголосили днем жалоби через загиблих унаслідок російських обстрілів 23 січня.

По Харкову окупанти завдавали ударів кілька разів. Зокрема, уранці влучили у два багатоповерхові будинки, пошкодили пожежну частину й іншу цивільну інфраструктуру, станом на вечір 23 січня було відомо про вісьмох загиблих і 60 поранених. 24 січня знайшли тіла ще двох загиблих, загалом жертвами обстрілу стало 10 харків'ян. Пошукову операцію на місці обстрілу завершили, пише Терехов.

Увечері 23 січня окупанти завдали ще одного ракетного удару по центру Харкова, унаслідок якого постраждало дев'ятеро людей.

Контекст:

Після відкритого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам'ятники.

У червні 2022 року при Мінкульті та Українському інституті національної пам'яті було створено новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Серед його завдань – координація перейменування топонімів та демонтажу радянських пам'яток.

Пам'ятники Пушкіну прибрали в ХарковіМиколаєвіДніпріЖитомиріУжгородіТернополіКраматорську, Києві й інших містах.