Українські військові отримали гелікоптер Мі-2, який колишнє керівництво "Мотор Січі" намагалося сховати від ЗСУ – ДБР

Гелікоптер, який удалося повернути в Україну, перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім – на Близький Схід
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники Держбюро розслідувань повернули з-за кордону й передали одній із бойових частин ЗСУ гелікоптер Мі-2, який екскерівництво АТ "Мотор Січ" переправило за кордон, щоб не передавати військовим. Про це заявила 3 жовтня пресслужба ДБР.

У ДБР розповіли, що розслідували кримінальне провадження про інший гелікоптер, який, за даними СБУ, колишнє керівництво "Мотор Січі" навмисне пошкодило, щоб не передавати його військовим для виконання бойових завдань на фронті. У зв'язку із цим у березні експрезидента АТ "Мотор Січ", якого на той момент уже підозрювали в пособництві державі-агресору РФ, додатково повідомили про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ.

"У ході розслідування ДБР з'ясувало, що у травні 2022 року принаймні ще один гелікоптер вони наказали підлеглим перегнати спочатку в одну з європейських країн, а потім – на Близький Схід. Усе це робилося з метою перешкодити його передачі ЗСУ", – ідеться в повідомленні.

ДБР ініціювало арешт цього повітряного судна в червні 2023 року. Зараз вертоліт повернули в Україну й тепер він виконуватиме завдання в одній із бойових частин ЗСУ.

Фото: dbr.gov.ua

"Слідчі ДБР вирішують питання щодо притягнення одного з колишніх керівників підприємства до кримінальної відповідальності", – додали в бюро.

Контекст:

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

До осені 2022 року президентом і співвласником "Мотор Січі" був В'ячеслав Богуслаєв. У жовтні його заарештували за обвинуваченням у державній зраді. Суд узяв Богуслаєва під варту.

"Мотор Січ" і ще чотири підприємства стратегічного значення в листопаді було примусово відчужено у власників на користь держави.

За інформацією СБУ, Богуслаєв і далі організовував постачання двигунів та інших запчастин до російських ударних гелікоптерів навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ, виправдовував напад Росії і був не проти обстрілу "Мотор Січі" з боку російських загарбників. Окрім того, за даними ЗМІ, "Мотор Січ", коли нею керував Богуслаєв, постачала двигуни підсанкційній іранській компанії, пов'язаній з виробництвом дронів Shahed.

У лютому 2023 року СБУ оголосила Богуслаєву підозру у фінансуванні терористичної організації "ДНР" через сплату "податків" і "зборів". У березні СБУ повідомила, що Богуслаєв блокував передавання вертольота Мі-2 Головному управлінню розвідки Міноборони України, йому оголосили нову підозру.

10 травня оприлюднили заяву Богуслаєва до Офісу президента України з проханням додати його до обмінного фонду.

Проти Богуслаєва ввели санкції Євросоюз, Швейцарія та Україна.