Якщо Путіна не стане, Україні однаково треба буде перемагати на полі бою – Подоляк
Зміна влади у країні-агресорі Росії вплине на політику, але не призведе до швидкого закінчення війни в Україні. Про це радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 24 жовтня заявив в ефірі національного телемарафону, який транслює "1+1".
За його словами, смерть президента РФ Володимира Путіна, імовірно, прискорила б кінець війни, але це не однозначний сценарій.
"Є позитив від того, якщо Путіна не буде, тому що це запустить певні переворотні процеси в самій Росії. Політичні еліти будуть чубитися між собою, будуть убивати одне одного, будуть конкурувати за владу як таку. Але я хотів би, щоб ми не жили в цих ілюзіях, що як тільки з Путіним щось відбудеться, то це відразу приведе до фіналу війни", – сказав Подоляк.
Процеси деструкції нинішньої російської держави непогані, але українцям не варто жити в ілюзіях, вважає радник керівника ОПУ. Протистояння України та Росії, яка напала на неї, завершиться під час воєнних дій, і Україні потрібно довести на полі бою, що РФ не існує як держави, думає він.
Найбільша ймовірність захопити владу у Кремлі після Путіна – у глави Ради безпеки Миколи Патрушева, припустив Подоляк. Але йому можуть стати на заваді заступник глави адміністрації Путіна Сергій Кирієнко, прем'єр-міністр Михайло Мішустін, мер Москви Сергій Собянін та інші функціонери режиму.
Контекст:
24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився. ЗСУ й далі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території.
Путін здається "більш ізольованим, ніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.
На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі невдалого перебігу вторгнення в Україну.
Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".
Український телеведучий і журналіст Савік Шустер припускав, що Путіна в Росії можуть убити. "Не думаю, що для ФСБ є якісь особливі труднощі в усуненні Путіна", – сказав він.
Колишній радянський розвідник і однокурсник Путіна по інституту КДБ Юрій Швець, котрий живе у США, вважає, що в оточенні Путіна мало людей, на яких той міг би покластися. "Боротьба точиться не на життя, на смерть. І в цій боротьбі Путін може дуже просто закінчити своє існування. Тому він, мабуть, ізолювався", – наголосив Швець.
Російський юрист і блогер Марк Фейгін в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив, що Путін "боїться реальної смерті: що його отруять, уб'ють". "Він параноїдальний", – сказав блогер.
Співробітник Федеральної служби охорони Гліб Каракулов, який у жовтні 2022 року втік із Росії, стверджує, що Путін відірваний від світу й живе в інформаційному вакуумі. На його думку, глава Кремля раніше й зараз за поведінкою – "це дві різні людини". Каракулов розповів, що Путін возить у поїздках спеціальну кабіну для телефонних переговорів і час від часу імітує свої приїзди і від'їзди в різні резиденції.