В Україну вдалося повернути вже 70 нацгвардійців, які потрапили в полон на ЧАЕС – глава Нацгвардії

ЧАЕС навесні 2022 року була під окупацією РФ
Фото: depositphotos.com

Унаслідок обмінів полоненими вдалося повернути додому 70 військовослужбовців Національної гвардії, які потрапили в полон на Чорнобильській АЕС. Про це повідомив 8 серпня у Telegram командувач Нацгвардії Олександр Півненко.

"За цей час за результатами проведених обмінів уже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які потрапили в полон на ЧАЕС. Ця робота триває і триватиме, допоки всі наші захисники й захисниці не будуть удома", – написав Півненко.

Він повідомив, що зустрівся із сім'ями військовослужбовців військової частини №3041, які забезпечували охорону ЧАЕС і потрапили в російський полон.

"У черговий раз обговорили питання, які стосуються безпосередньо процесу обміну, механізмів доступу до інформації про військовополонених. Основна робота тут, звичайно, структур та органів, які займаються цим на рівні держави", – зазначив командувач Нацгвардії.

Глава Держагентства з управління зоною відчуження Євген Крамаренко повідомляв, що окупанти, покидаючи ЧАЕС, зібрали співробітників Національної гвардії України, які охороняли електростанцію, та вивезли їх у невідомому напрямку.

Тодішній міністр внутрішніх справ Денис Монастирський говорив, що в полон потрапило 169 військовослужбовців Нацгвардії. Частину з них вивезли до Росії, частину – до Білорусі. Спікер Нацгвардії Руслан Музичук у квітні 2023 року повідомляв, що 47 бійців удалося повернути, 130 на той момент залишалися в полоні, тобто загалом, за його даними, у полон потрапило 177 військовослужбовців.

Контекст:

Першого дня повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС у Київській області й узяли у заручники персонал.

29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій у міноборони РФ заявили, що Росія "вирішила скоротити воєнну активність" на київському та чернігівському напрямках. 31 березня окупанти покинули територію ЧАЕС і місто-супутник Славутич.

Під час перебування на станції окупанти пограбували новітню лабораторію в Чорнобилі, знищили багаторічний архів, а перед тим, як покинути ЧАЕС, украли звідти комп'ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, повідомляли у Держагентстві з питань управління зоною відчуження.

На початку квітня північні регіони України було звільнено від російських окупантів.

5 квітня Нацгвардія України взяла ЧАЕС під охорону.