Чичваркін: Путін увесь залишок життя має провести в допитах і перегляді ексгумованих тіл G

Путіна потрібно покарати за його злочини, переконаний Чичваркін
Фото: kremlin.ru

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін має до свого останнього дня ходити на допити й розповісти про всі свої злочини. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський бізнесмен Євген Чичваркін.

Гордон поцікавився у співрозмовника, яке запитання Чичваркін поставив би Путіну, залишившись із ним наодинці в кімнаті.

"Мені буде складно стриматися", – зізнався бізнесмен.

Журналіст припустив, що йдеться про фізичну розправу.

"У...бали б його?" – запитав Гордон.

Чичваркін надовго замислився, перш ніж відповісти.

"Я не знаю, але, напевно, найправильніше його залишити [живим і неушкодженим], щоб він давав свідчення. Це найправильніше. Припинити цикл насильства навіть на найкривавішому упирі й утримувати його, не гублячи нічиєї людської гідності, а тільки виуджувати й виуджувати, й виуджувати [з Путіна] свідчення. Увесь залишок життя він має провести в допитах, в очних ставках і перегляді ексгумованих тіл тощо, до кінця свого життя", – заявив він.

Чичваркін погодився з думкою Гордона, що президент РФ, "само собою", має зізнатися і в тому, "куди бабки дів", але головне, на думку російського бізнесмена, глава Кремля зобов'язаний розповісти про всі свої злочини.

"Як він це робив, чому з таким почуттям, що його вабило. І вся його банда… усі як один до кінця життя всі мають бути на допитах. Усе його оточення має все повністю розповісти людству, і це має бути доступне всіма мовами, щоб ніколи таке більше не повторилося", – наголосив він.

Бізнесмен резюмував, що якби він був усемогутнім, то "на цій людині [Путіні] постарався б припинити цикл російського зла".

"На прикладі цього кривавого упиря показав, що ми не будемо бити, страчувати і катувати, а ми доможемося всіх необхідних відомостей і ніхто ніколи на цій великій території не втратить людської гідності", – підсумував Чичваркін.

Контекст:

Росія розпочала широкомасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ за часів Путіна розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.

Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України, оскільки Міжнародний кримінальний суд та інші схожі інституції на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.

Необхідність створення спецтрибуналу для Росії вже підтримала низка європейських і міжнародних інституцій, зокрема Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, парламентські асамблеї НАТО та ОБСЄ, а також окремі країни (наприклад, Франція, Німеччина і Латвія).

Щодо формату трибуналу триває дискусія, говорив наприкінці березня представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський. Генпрокурор України Андрій Костін розповідав, що розглядають три основні моделі: на підставі багатостороннього міжнародного договору, на підставі угоди між ООН та Україною, а також "гібридний" варіант.

Вторгнення Росії в Україну та пов'язані з ним злочини розглядають у трьох міжнародних судах: у Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді та Європейському суді з прав людини. Міжнародний кримінальний суд займається воєнними злочинами, злочинами проти людяності та геноциду.

Прокурор МКС Карім Хан особисто ініціював розслідування про вторгнення РФ в Україну. Він зазначив, що Україна не може зробити це, оскільки не є державою – учасницею Римського статуту МКС, і 3 березня 2022 року повідомив про початок розслідування. У зв'язку з вторгненням Росії в Україну до МКС звернулося понад 40 країн. На початку жовтня 2022 року МКС надали повноваження самостійно вести слідство на території України.