Естонія та Литва долучилися до гарантій безпеки для України

Естонія, Литва та Латвія підтримали прагнення України вступити в НАТО
Фото: depositphotos.com

Естонія та Литва долучилися до спільної декларації країн G7, яка передбачає гарантії безпеки для України. Про це 17 серпня йдеться у спільній заяві Литви, Латвії й Естонії, опублікованій прем'єркою Естонії Каєю Каллаc у Twitter (X).

Лідери трьох країн запевнили, що солідарні з народом України, засудили російську агресію й підтримали прагнення країни вступити в НАТО.

"Ми твердо переконані, що лише членство в НАТО забезпечить Україні гарантії безпеки й надійні засоби стримування, необхідні для запобігання майбутній агресії з боку експансіоністської Росії. Членство України в НАТО також суттєво посилить євроатлантичну безпеку та стабільність", – ідеться в документі.

Лідери всіх трьох країн зазначили, що також тісно співпрацюватимуть з Україною на її шляху до членства в ЄС.

"З огляду на це, ми приєднуємося до декларації G7 про підтримку України", – наголошують у спільній заяві. Латвія долучилася до декларації ще 9 серпня.

Контекст:

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні та "інші витрати" на Росію.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

2 серпня президент України Володимир Зеленський розповів, що до декларації G7 про гарантії безпеки для України долучилося ще 12 державШвеція, Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Іспанія, Нідерланди, Чехія, Бельгія, Португалія, Румунія та Ірландія. 11 серпня приєдналася Греція, 15 серпня – Північна Македонія. ЗМІ повідомляли, що документ, імовірно, підпише також Польща.

3 серпня Україна розпочала двосторонні переговори про гарантії безпеки зі США, 11-го – з Великобританією.

Гарантії безпеки, які отримає Україна, – це найкращий спосіб показати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, що він "не переживе Україну" та її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.