Болгарія приєдналася до спільної декларації країн G7 на підтримку України з гарантіями безпеки
Рада міністрів Болгарії 16 серпня ухвалила постанову про приєднання країни до зусиль країн G7 щодо надання довгострокової підтримки безпеці України. Про це повідомило БТА з посиланням на спільну декларацію.
"Болгарія надає Україні політичну та практичну підтримку. Отже, безпосередньо протистоїть російській агресії. Болгарія робить свій внесок у захист свободи, безпеки й суверенітету всіх європейських держав-членів. Згідно із цією послідовною політикою, Болгарія приєднується до спільної декларації країн G7 на підтримку України", – наголосила пресслужба уряду.
Рішення Болгарії приєднатися до Вільнюської декларації G7 про підтримку України "посилює спільну безпеку в регіоні та сприяє подальшому розвитку українсько-болгарського співробітництва", зазначив у Telegram глава ОПУ Андрій Єрмак.
Контекст:
Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й "інші витрати" на Росію.
Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
2 серпня президент України Володимир Зеленський розповів, що до декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося ще 12 держав – Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Іспанія, Нідерланди, Чехія, Бельгія, Португалія, Румунія й Ірландія. 9 серпня до декларації приєдналися Латвія, 11 серпня – Греція, 15 серпня – Північна Македонія, 17 серпня – Естонія та Литва. ЗМІ повідомляли, що документ, імовірно, підпише також Польща.
3 серпня Україна розпочала двосторонні переговори про гарантії безпеки зі США, 11-го – з Великобританією.
Гарантії безпеки, які отримає Україна, – це найкращий спосіб показати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, що він "не переживе України" та її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.