Суд переобрав запобіжний захід Коломойському, збільшивши заставу майже до 3,9 млрд грн
Шевченківський райсуд Києва 15 вересня збільшив розмір застави для бізнесмена Ігоря Коломойського до 3,891 млрд грн. Про це повідомило "Суспільне".
Зазначають, що суд частково задовольнив клопотання прокурора Бюро економічної безпеки, який просив збільшити заставу для Коломойського майже до 5,88 млрд грн у зв'язку з новою підозрою бізнесмену.
Коломойський заперечує всі обвинувачення і поки не планує вносити заставу, написали "Ґрати" в Telegram.
Коломойський перебуває під арештом у справі про шахрайство та відмивання коштів на суму 570 млн грн. 7 вересня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили його про нову підозру – у заволодінні 9,2 млрд грн із коштів "ПриватБанку".
15 вересня Коломойського повідомили про нову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення); ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання посадовою особою своїм службовим становищем, скоєне організованою групою, в особливо великих розмірах); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, одержаних у злочинний спосіб).
Призначена судом застава Коломойському в розмірі 3,891 млрд грн – рекордна в історії України. Станом на середину червня, найбільшими заставами були 523 млн грн для голови Державної фіскальної служби України у 2015–2017 роках Романа Насірова (пізніше заставу зменшили до 131 млн грн) і 402 млн грн для колишнього заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова, повідомляло видання "Слово і діло".
Для порівняння, на підтримку ветеранів у проєкті держбюджету на 2023 рік заклали 6,8 млрд грн, писало "Слово і діло". Це у 1,75 раза більше, ніж застава Коломойського.
Контекст:
У серпні 2020 року міністерство юстиції США подало проти Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Коломойський заперечував обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку" і стверджував, що "всі інвестиції у США були зроблені із власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у "ПриватБанку".
2 вересня 2022 року НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриття схеми розкрадання коштів компанії "Укрнафта" на 13,3 млрд грн. Того ж місяця, за даними ЗМІ, НАБУ провело у Коломойського обшуки у цій справі, відомо, що у жовтні та листопаді його викликали на допит у бюро. У НАБУ заявляли, що чекають на проведення економічної експертизи, після чого вирішуватимуть, "як рухатися далі з колом підозрюваних, завданими збитками і всім, що із цим пов'язано".
7 листопада 2022 року секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що акції п'яти українських компаній, зокрема "Укрнафти" та "Укртатнафти", примусово відчужені на користь країни. Раніше Коломойський володів акціями цих компаній.
1 лютого 2023 року СБУ і БЕБ провели обшуки в будинку у Коломойського. СБУ повідомила, що ці слідчі дії здійснювали в межах справи про викриття схем привласнення 40 млрд грн керівництвом "Укрнафти" та "Укртатнафти".
Коломойський з активом $1 млрд посідає 2522-ге місце в рейтингу мільярдерів, який склало американське ділове видання Forbes. У списку зазначають, що бізнесмен – уродженець України, але має громадянство Ізраїлю та Кіпру.